لامپ استوانه ای LED

لامپ‌های LED حبابی استوانه‌ای فرنام با مصرف بسیار پایین انرژی، جایگزین بسیار مناسبی برای لامپ‌های رشته‌ای، کم‌مصرف و گازی (HID) می‌باشند. این محصولات دارای زاویه تابش بیشتری به نسبت لامپ‌های حبابی گرد می‌باشند که بسته به نیاز و نوع مصرف می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

کاربُرد:

•  مناسب برای روشنایی عمومی، منازل مسکونی، محیط‌های اداری و تجاری، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانجات، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها،  موزه‌ها
•  جایگزین 3 عدد لامپ 200 وات التهابی

شرایط استفاده:

•  قابل استفاده در شرایط محیطی سرد، خشک و مرطوب
•  اطمینان حاصل نماییدکه نصب یا تعویض این محصول در گستره ولتاژ مناسب صورت گرفته است.
•  این محصول را با تجهیزات کنترل‌کننده نور (Dimmer) استفاده نکنید.
•  در زمان نصب، تعویض و تمیز کردن محصول،  جریان برق را قطع نمایید.
•  از جداسازی اجزاء، تعمیر و یا تغییر در محصول خودداری نمایید.
•  این محصول را در مجاورت اشیاء قابل اشتعال همچون کاغذ یا پارچه قرار ندهید.
•  در مکان‌های با احتمال ریزش آب و یا در دمای بسیار بالا استفاده نشود.
•  از تماس دست با محصول در زمان روشن بودن و یا اندک زمانی پس از خاموشی به سبب حرارت بالا خودداری شود.
•  این محصول را در فضای کاملا بسته نصب ننمایید.
•  در زمان نصب در چراغ با وزن مشخص به این نکته توجه شود که این محصول وزن بیشتری نسبت به لامپ جایگزین شده دارد.
•  برای نصب از سرپیچ مناسب و استاندارد استفاده نمایید.

لامپ استوانه ای 20W E27 LED
لامپ 20 وات استوانه ای فرنام
لامپ استوانه ای 30W E27 LED
لامپ 30 وات استوانه ای فرنام
لامپ استوانه ای 40W E27 LED
لامپ 40 وات استوانه ای فرنام
لامپ حبابی 50W E27 LED
لامپ 50 وات استوانه ای فرنام
لامپ استوانه ای 70W E27 LED
لامپ 70 وات استوانه ای فرنام
لامپ استوانه ای 100W E27 LED
لامپ 100 وات استوانه ای فرنام

لامپ‌های استوانه‌ای ال ای دی

این روزها استفاده از انواع لامپ‌های ال ای دی، به خصوص لامپ استوانه‌ای ال ای دی به جای لامپ‌های رشته‌ای ، کم مصرف و گازی HID  طرفدار زیادی پیدا کرده است. این مدل از لامپ‌ها به دلیل ویژگی‌های مثبت خود در کیفیت تولید، عملکرد و حتی آسانی بازیافت به عنوان محصولات روشنایی برتر شناخته می‌شوند.

لامپ‌های استوانه‌ای ال ای دی طراحی شبیه نمونه لامپ‌های حبابی دارند، اما حباب لامپ کمی کشیده‌تر و با زوایای تندتری طراحی شده است. این شکل از طراحی می‌تواند با خود مزیت‌های متعددی مانند روشنایی بیشتر و همچنین افزایش گستره روشنایی را به همراه داشته باشد. شما این امکان را خواهید داشت تا در موقعیت‌های بسیار متنوعی از نمونه لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای استفاده نمایید.

انواع مختلف آفتابی و مهتابی

این دسته از لامپ‌های ال ای دی می‌توانند در دو دسته آفتابی و یا مهتابی محیط شما را روشن نمایند. در خصوص آفتابی و یا مهتابی بودن این لامپ‌ها باید گفت که رنگ نور و کیفیت روشنایی آنها با یکدیگر تفاوتی جزئی خواهد داشت. نمونه روشنایی مهتابی به دلیل نور سفید خود می‌تواند در موقعیت‌های بسیاری مانند منازل مسکونی، بیمارستان‌ها، آتلیه‌ها و… استفاده شوند. نمونه روشنایی آفتابی در لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای به دلیل روشنایی زرد رنگ خود برای موقعیت‌های محدودتری بر اساس سلیقه افراد مورد استفاده قرار میگیرد .

عدم وجود جیوه در لامپ‌ها استوانه ای ال ای دی

یکی از مزایای استفاده از این نوع لامپ‌ها حذف انواع آسیب‌های احتمالی است. لامپ‌های معمول و قدیمی به دلیل استفاده از جیوه و یا سایر گازها در صورتی که شکسته می‌شدند، می‌توانستند باعث پخش شدن سموم استنشاقی در هوا شوند و بدین شکل به شما صدمه وارد کنند.

از سوی دیگر لمس شکسته‌های این نوع از لامپ‌ها می‌توانست خطر ساز باشد. ولی در لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای استفاده از انوع مواد سمی و یا گازهای سمی به طور کامل حذف شده است. با توجه به این ویژگی شکستن لامپ به هر دلیلی برای شما خطر آفرین نخواهد بود. علاوه بر اینها به دلیل از بین رفتن مواد سمی، شما می‌توانید بسیار آسان‌تر لامپ‌های خود را پس از اتمام ساعت‌های مصرف منهدم نمایید.

سرعت بالای بازیافت لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای در طبیعت

از سوی دیگر فرایندها بازیافت و یا دور ریز این مدل از لامپ‌ها نیز بهتر انجام می‌شود و آسیب‌های وارد شده به محیط زیست به طور محسوسی کاهش پیدا می‌کنند. در انتهای این نکات باید گفت استفاده از انواع لامپ‌های ال ای دی از سمت شما نه تنها باعث بهره مندی از قابلیت‌های روشنایی مناسبی می‌شود بلکه به محیط اطرافتان نیز کمک خواهد کرد.

عدم اتلاف انرژی

نکته دیگری که به هنگام بررسی لامپ‌ها قابل توجه است، بحث اتلاف انرژی به شکل گرما خواهد بود. در تمامی لامپ‌ها به هنگام تبدیل انرژی الکتریکی به روشنایی مقداری گرما تولید میشود . این گرما طبیعی است اما در لامپهای ال ای دی به صورت محسوسی کم شده و باعث بهینه شدن مصرف انرژی میشود .

لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای فرنام نه تنها گرمای کمی تولید می‌کنند بلکه می‌توانند این گرما را به خوبی در سطح خود پخش کنند و بدین شکل از تمرکز گرما و فشار در یک بخش محدود و به وجود آمدن احتمالات انفجار و شکست لامپ جلوگیری نمایند. با توجه به این ویژگی استفاده از لامپ‌های ال ای دی جدید به شما کمک می‌کند تا گرمای اضافی محیط را به خصوص در استودیوها و آتلیه‌ها که تعداد لامپ‌ها زیاد است، کاهش دهید.

عمر بالای لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای

با توجه به اینکه احتمال آسیب رسیدن به لامپ به دلیل گرمای تولید شده کاهش پیدا می‌کند، شما می‌توانید برای مدتی طولانی‌تر از یک لامپ استفاده نمایید. این شرایط هم هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد و هم به دلیل کاهش مصرف به حفظ محیط زیست کمک مینماید .

تولید با توان و میزان گوناگون

لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای با توان‌ها و میزان مصرف گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از این مدل‌ها می‌توانند برای موقعیت و کاربرد متفاوتی مناسب واقع شوند. مهم است که به هنگام تهیه با توجه به محدوده‌ای که قصد روشنایی آن را دارید و همچنین شدت روشنایی که به آن نیاز دارید، عمل کنید. این تنوع محصول باعث شده تا شما بتوانید در تمامی موقعیت‌ها لامپ مناسب را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب لامپ مناسب این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوانید محیط خود را به شکل یکنواخت روشن کنید و انواع مشکلات مانند حساسیت‌های چشمی و یا سردردها را به دلیل عدم توازن نور از بین ببرید. امکان انتخاب لامپ در سطوح توانی متنوع این فرصت را به وجود می‌آورد تا از سوء مصرف برق جلوگیری نمایید چرا که تعداد لامپ مناسبی تهیه کرده و انرژی را دقیقاً متناسب با نیاز خود مصرف می‌نمایید.

زیبایی ظاهری، تناسب با دکوراسیون و محیط

لامپ‌های ال ای دی استوانه‌ای فرنام با توجه به ظاهر ساده اما متناسب خود می‌توانند به خوبی با دکوراسیون و فضای شما هماهنگ شوند. طراحی زاویه دار و استوانه‌ای شکل این لامپ می‌تواند نصب آن را در موقعیت‌های مختلف آسان نماید. با در نظر گرفتن قدرت پخش روشنایی این دسته از لامپ‌ها ، شما با محدودیت چندانی برای پیدا کردن موقعیت مناسب نصب لامپ نیز مواجه نخواهید شد.